Untitled-4HEAD EESTI JÄÄTISED AASTAST 1956

 

Premia Tallinna Külmhoone jäätiste ajalugu ulatub aastasse 1956, mil Tallinnas Peterburi teel asuvas tehases alustati jäätise tootmisega. Eesti esimese suuremahulise tootmisega jäätisevabriku loomisega pandi alus pikaaegsele jäätise tootmise traditsioonile.

Esimese Eesti Vabariigi ajal Eestis jäätise suurtootmist ei toimunud. 1950-ndatel toodeti Eestis jäätist juba ligi 15 ettevõttes. 1956. aasta otsus ehitada Tallinnasse üks suur tsentraalne jäätisevabrik viis selleni, et 1960-ndate keskpaigaks tegutses Eestis vaid viis jäätisevabrikut. 1970.-ndate keskpaigaks oli järele jäänud vaid üks – Tallinna Külmhoone.

jatsikofik

 

 

1980-ndad on  ereda mälestusena meelde jätnud Moskva Olümpiamängud, mille purjetamise etapid toimusid teadupärast siinsamas Tallinnas Pirital. Meie kätesse usaldati spetsiaalse olümpiajäätise valmistamine. Sündis legendaarne jäätis Regatt, mis muutmatul kujul püsib tootmises tänaseni. Mis muud kui hea maitse saab olla selle edu põhjuseks.

1990-ndad tõid Eesti taasiseseisvumise ja konkurentsi naasmise kodumaisele jäätiseturule. Selle üle on meil ääretult hea meel, sest vabadus maitseb sama hästi kui jäätis ja konkurents on innustav jõud.

2000-ndatel tegime läbi majanduse tõusud ja mõõnad, astusime läbi Tallinna Börsilt ning ehitasime endale uue suure külmlao Tallinnasse Betooni tänavale. Jäätise tootmist jätkame ajaloolises sünnipaigas Peterburi teel.

Magus ja maitsev jäätisenauding on jätkunud täistuuridel üle 60 aasta ning tempo raugemist ei ole veel näha.

Premia on olnud kõik need aastad Eesti jäätiseturu kindel liider. 2017. aasta seisuga oli Premia jäätiste mahuline turuosa 39,1% ja rahaline turuosa 40,5%. Meie eesmärk on jätkata Eesti jäätiseturu liidrina ja oma turuosa kasvatada. Meie tuntumad jäätisebrändid Premia, Eriti Rammus, Väike Tom, Vana Toomas ja Regatt püsivad eestimaalaste poolt armastatud jäätisemarkide esiotsas. Kõik Premia koorejäätised on valmistatud puhtast kodumaisest koorest, ei sisalda säilitusaineid, transrasvhappeid ega kunstlikke aroome.

Lisaks jäätisetootmisele tegeleme ka sügavkülmutatud köögiviljade ja eelvalmistatud toidukaupade müügiga, mida turustame Pealinna ja Maahärra kaubamärkide all. Esialgu ehk üllatav sortimendilaiendus jäätisevabrikule, aga kuna meie käsutuses on Eesti üks suurimaid külmhooneid, siis on meil seal jäätiste kõrval lahedalt ruumi ka muudele külmutatud kaupadele. Lisaks omatoodangule oleme paljude teiste tootjate sügavkülmutatud toidukaupade ametlik maaletooja.

Riigiettevõte Tallinna Külmhoone erastati 1996. aastal. Aastaid olid Tallinna Külmhoone aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. 2005. aastal asus Premia tuumikinvestoriks rahvusvaheline investeerimisfond Amber Trust II S.C.A. 2014. aastast on Premia ainuomanikuks Food Union Grupp.