Untitled-4HEAD EESTI JÄÄTISED AASTAST 1956

 

Premia Tallinna Külmhoone jäätiste ajalugu ulatub aastasse 1956, mil Tallinnas Peterburi teel asuvas tehases alustati jäätise tootmisega. Eesti esimese suures mahus jäätist tootva jäätisevabriku loomisega pandi alus pikaaegsele jäätisetootmise traditsioonile.

Esimese Eesti Vabariigi ajal Eestis jäätise suurtootmist ei toimunud, aga 1950-ndatel toodeti Eestis jäätist juba ligi 15 ettevõttes. 1956. aasta otsus ehitada Tallinnasse seniste väikeste jäätisevabrikute asemele üks suur ja tsentraalne jäätisevabrik, viis selleni, et 1960-ndate keskpaigaks tegutses Eestis veel viis jäätisevabrikut ja 1970.-ndate keskpaigaks vaid üks – Tallinna Külmhoone.

jatsikofik

 

 

1980-ndatest on  ereda mälestuse jätnud Moskva Olümpiamängud, mille purjetamise etapid toimusid teadupärast siinsamas Tallinnas Pirital. Mitte, et jäätisemeistritel oleks mingi eriline suhe purjetamisega, vaid meie kätesse usaldati spetsiaalse olümpiajäätise valmistamine. Sündis legendaarne jäätis Regatt, mis muutmatul kujul püsib tootmises tänaseni. Mis muud kui hea maitse saab olla selle edu põhjuseks.

1990-ndad tõid Eesti taasiseseisvumise ja konkurentsi naasmise kodumaisele jäätiseturule. Selle kõige üle on meil ääretult hea meel, sest vabadus maitseb sama hästi kui jäätis ja konkurents on innustav jõud. 2000-ndatel tegime läbi majanduse tõusud ja mõõnad, astusime läbi Tallinna Börsilt ning ehitasime endale uue suure külmhoone Tallinnasse Betooni tänavale. Jäätise tootmist jätkame ajaloolises sünnipaigas Peterburi teel.

Magus ja maitsev jäätisenauding on jätkunud täistuuridel 60 aastat ning tempo raugemist ei ole veel näha.

 

 

Premia on olnud kõik need aastad Eesti jäätiseturu kindel liider. 2015. aasta seisuga oli Premia jäätiste mahuline turuosa 33,8% ja rahaline turuosa 35,8%. Meie eesmärk on jätkata Eesti jäätiseturu liidrina ja oma turuosa kasvatada. Meie jäätisebrändid Eriti Rammus, Väike Tom, Vana Toomas ja Regatt püsivad eestimaalaste poolt armastatud jäätisemarkide esiotsas. Kõik Premia koorejäätised on valmistatud puhtast kodumaisest koorest, ei sisalda säilitusaineid, transrasvhappeid ega kunstlikke aroome.

Lisaks jäätisetootmisele tegeleme ka sügavkülmutatud köögiviljade ja eelvalmistatud toidukaupade müügiga, mida turustame Pealinna, Maahärra ja Viking kaubamärkide all. Esialgu ehk üllatav sortimendilaiendus jäätisevabrikule, aga kuna meie käsutuses on Eesti üks suurimaid külmhooneid, siis on meil seal jäätiste kõrval lahedalt ruumi ka muudele külmutatud kaupadele. Lisaks omatoodangule oleme Hortexi, Aviko, Food Unioni ja paljude teiste tootjate sügavkülmutatud toidukaupade ametlik maaletooja.

Riigiettevõte Tallinna Külmhoone erastati 1996. aastal. Aastaid olid Tallinna Külmhoone aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. 2005. aastal asus Premia tuumikinvestoriks rahvusvaheline investeerimisfond Amber Trust II S.C.A. 2014. aastast on Premia ainuomanikuks Food Union Grupp.